برای انجام دادن تکالیف کودکان چه کنیم؟ 

انجام ندادن تکالیف دانش آموزان ، تکالیف درسی دانش آموزان

برای انجام دادن تکالیف کودکان چه کنیم, تکالبف دانش آموزان

نقش والدین در وضعیت تحصیلی کودکان بسیار موثر است اما چگونه باید با کودک در حین تحصیل رفتار کرد و زمان هایی که کودک در انجام تکلیف عاجز است چه باید بکنیم.

هنگامی که فرزند شما ناتوانی خود در حل مسائل ریاضی را ابراز می کند یا می گوید نمی تواند بدون کمک شما از پس نوشته کلمه ای سخت و دشوار برآید، زود تسلیم خواسته او نشوید.

کمک به کودکان در تکالیف مدرسه – مشق بچه ها

تغذیه مناسب برای تقویت حافظه

راهنمای تغذیه مناسب تقویت حافظه و آمادگی برای امتحانات و کنکور

راهنمای تغذیه مناسب تقویت حافظه و آمادگی برای امتحانات و کنکور

همه ما نقش تغذیه را در روند رشد ، تمرکز و در نهایت سلامت میدانیم. داشتن یک رژیم غذایی مناسب با شرایط جسمی و کاری هم می تواند کمک کد تا بتوانیم آمادگی خود را در موقعیت ها بیشتر حفظ کنیم.

راهنمای آداب صحیح درس خواندن

آداب صحیح درس خواندن

همه ما شرایط خاصی برای مطالعه درس خواندن و آماده شدن برای امتحانات داریم اما نکات مهمی هم وجود دارد که به ما کمک میکنیم تا زمینه را برای یادگیری بیشتر داشته باشیم .

مطالعه ی صحیح

آموزش مطالعه ی صحیح کنکور و امتحانات

آموزش مطالعه ی صحیح کنکور و امتحانات

در این مطلب سعی کرده ایم که بتوانیم ایده آل ترین شرایط مطالعه برای افزایش بهره بری در زمان مطالعه را معرفی کنیم.

بارها شنیده ایم که دانش آموز یا دانشجویی می گوید : (( دیگرحال و حوصله خواندن این کتاب را ندارم )) یا (( آنقدرازاین کتاب خسته شده ام که قابل گفتن نیست ))ویا ((هرچقدرمیخوانم مثل اینکه کمتر یاد می گیریم))ویا ((10 بار خواندم و تکرار کردم ولی بازهم یاد نگرفتم))به راستی مشکل چیست ؟ آیا برای یادگیری درس واقعا” باید 10 بار کتاب را خواند ؟ آیا باید دروس خود را پشت سرهم مرورکرد؟وآیا بایددهها بار درس راتکرارکردتا یادگرفت ؟ مطمئنا” اگر چنین باشد ، مطالعه کاری سخت و طاقت فرسا است . اما واقعیت چیزی دیگر است . واقعیت آن است که این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند . یادگیری و مطالعه ، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یکدیگر دارند، تا جایی که می توان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر دانست. برای اینکه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هرچیز مطالعه ای فعال و پویا داشت .

اهمیت دروس عمومی در کنکور سراسری

اهمیت دروس عمومی در کنکور سراسری

هر چه به زمان برگزاری آزمون سراسری، نزدیک‌تر می‌شویم، برنامه‌ای که داوطلبان برای ادامه مطالعه در نظر می‌گیرند، بسیار مهم تر و سرنوشت سازتر می‌شود. هر داوطلب، بسته به وضعیت خود و شرایطی که در دروس مختلف دارد، برنامه مشخصی برای خود تدوین می‌کند که با سایر داوطلبان متفاوت است. نکته ای که این روزها، سؤال برخی از داوطلبان است، این است که جای دروس عمومی در این برنامه کجاست. این سؤال، بسیار مهم است؛ زیرا دروس عمومی، نقش بسیار سرنوشت سازی در رتبه و تراز داوطلبان دارد؛ البته نکته دیگری که به اهمیت این موضوع می‌افزاید این است که گروهی از شما داوطلبان عزیز، به اهمیت و جایگاه این دروس به درستی پی نبرده و همچنان، دروس عمومی را در حاشیه دروس اختصاصی و به منزله حیاط خلوت مطالعه خود تصور می‌کنید.

چگونه بهتر مطالعه کنیم ؟!

تکنیک های مطالعه بهتر + آموزش

تکنیک های مطالعه بهتر + آموزش

روش مطالعه به‌طور کلّی، انفرادی و اختصاصی است.ولی خیلی ها نمیدانند چطور بهتر مطالعه کنند تا بهتر درس را بفهمند . واقعاً هر فردی برای خود، روشی خاص دارد. شاید سعی در تغییر این روش خود مانع مطالعه مفید باشد، ولی آن‌چه مهم است، برای مطالعه در تمام دروس، مواردی را یادآوری می‌نمایم. امیدوارم که مورد توجّه تمامی دانش‌آموزان واقع گردد.


اللهم ارزقنی من فضلک الواسع الطیب رزقا واسعا حلالا طیبا بلاغا لدنیا و الاخره صبا و صباهنیئا مریئامن غیر کد ولا من احد من خلقک الاسعه من فضلک الواسع فانک قلب واسئلوا الله من فضله فمن فصلک اسئل ومن عطیتک اسئل و من یدک الملا اسئل